Časopis Předplatné Inzerce Redakce Archiv Konference Waste forum

Právě vyšlo zářiové číslo OF

Jak nastartovat cirkulární ekonomiku v Česku?

Zákaz skládkování jednak by měl definitivně zabránit stavu, kdy se materiál sice vytřídí, ale nakonec stejně skončí na skládce. Přesné datum zákazu skládkování však není tím nejdůležitějším, byť na změnu chování a zavádění nových technologií vytváří tlak, uvedl Jan Mec, generálním ředitelem společnosti Transform, a.s., Lázně Bohdaneč v rozhovoru pro nové číslo časopisu Odpadové fórum. Nechybí informace ke zprávě OECD, která uvádí, že v ČR je šest krát levnější skládkování a Česko tak jde proti odpadové hiearchii.

Jak nastartovat cirkulární ekonomiku v Česku? Touto otázkou se zabývá Anna Kárníková, analytička a manažerka, a bývalá ředitelka Odboru pro udržitelný rozvoj na Úřadu vlády ČR. Vracíme se i s Lenkou Mynářovu (NAFIGATE Corporation a.s.) k jedinečné české technologii, kde bakterie zpracovávají použitý fritovací odpadní olej a mění ho na 100% rozložitelný bioplast v přírodě.

V časti prevence vzniku odpadů najdete úžasné příspěvky k problematice plastů, mikroplastů, textilu a pochopitelně potravinám. V přehledu zpráv z domova pochopitelně nechybí informace o žhavé publikaci Cirkulární česko, kterou vydal Institut cirkulární ekonomy ani o zahájení cirkulárního Skenu v Praze.

Obsah čísla