Deprecated: iconv_set_encoding(): Use of iconv.internal_encoding is deprecated in /DISK2/WWW/odpadoveforum.cz/www/new/libs/Nette/loader.php on line 30 3/2016 | odpadoveforum.cz
O nás Předplatné Inzerce Kontakt Archiv Konference Waste forum

3/2016

Přežili jsme další zimu a na světě je první jarní číslo Odpadového fóra s tématem Stavební odpady.  I když za oknem je pořad zimní počasí, už se nedočkavě těšíme na rozkvetlé stromy a zpívající ptáky. Změna je zkrátka život.  Vitální známky naleznete i na obálce nového čísla.  Ovšem přísloví „Nesuď knihu podle obalu“ tu neplatí. Změny se netýkají pouze obalu časopisu, změnil se i obsah. 

Přísné konzervativce rovnou uklidníme: pořád v časopise naleznete ověřené rubriky.   V březnovém rozhovoru jsme si popovídali s ředitelem společnosti Eurowaste Jaroslavem Tymichem o osudu papírenského průmyslu v České republice. Pomáháme českým lesům, když třídíme papír? Jaký dopad bude mít evropský balíček OH na Česko? To vše a mnoho dalšího nám prozradí odborník na recyklaci papíru.

Další zaběhlá rubrika Polemika, co nesmí chybět v žádném čísle, je věnovaná otázce nad výkonem ČOV.  Položili jsme účastníkům polemiky následující otázku: Jaký je podle Vás prostor pro zpřísnění limitů pro ČOV, aniž by to mělo zásadní dopad na investice, tedy na zvýšení ceny stočného?  O tom, zda se účastníci shodli či ne, se dozvíte v novém čísle.  Ovšem pokud jste naši pravidelní čtenáři, odpověď asi tušíte.

V reportáži s příznačným názvem Diskutovat, diskutovat, diskutovat se seznámíte s tématem Nimby efektu.  Podporujete myšlenku energetického využití odpadu, akorát  ZEVO nechcete mít poblíž domu? Pak ta reportáž je mířena na Vás.

Abychom potěšili i ty, co se občasných (a pozitivních) změn nebojí, rozšířili jsme tematický rozsah na celou škálu komunální a průmyslové ekologie. Znamená to, že se dozvíte o problematice technologií proti suchu od pana docenta Z. Hrkala  nebo o technologiích odsíření energetických zdrojů od kolektivu autorů.

 V neposlední řadě dodáme, že poslední stránky čísla přinášejí předběžný program konference TVIP, do níž zbývají pouhé dva týdny.  Doufáme, že konference přinese spoustu nových podnětů, témat a autorů.  A abyste se měli na co těšit, vyhlašujeme téma dalšího čísla Radioaktivní odpady a již máme nachystanou reportáž z posledního funkčního uranového dolu ve střední Evropě.